Günümüz koşulları beslenme de ve fiziksel aktivite düzeyinde büyük değişiklikler meydana getirmiştir. Bu değişiklikler bireylerde kilo kontrolünü zorlaştırmış ve dolayısıyla estetik görünüm açısından da memnuniyetsizliğe sebep olmuştur. Yaşam biçiminde beslenme ve egzersiz konusunda değişiklik yapmakta zorlanan bireyler alternatif yöntemler ile kilo verme, estetik görünümlerini değiştirme arayışı içine girmişlerdir.

Son dönemde bölgesel incelme üzerine geliştirilmiş birçok cihaz karşımıza çıkmaktadır. Araştırmalarla kanıtlanmış cihazların etkinliği diyet tedavisi ile yürütüldüğünde maksimuma ulaşmaktadır. Siz de zayıflama, bölgesel incelme ve cihazlar konusunda daha detaylı bilgiye erişmek istiyorsanız telefon numaralarımızdan iletişime geçebilir ya da yüz yüze beslenme danışmanlığı için Göktürk’teki ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Günümüz koşulları beslenmede ve fiziksel aktivite düzeyinde büyük değişiklikler meydana getirmiştir. Yemek hazırlamaya daha az vakit ayırma, dışarda yemek yeme alışkanlığının artışı ya da fast food gibi yemeye hazır ürünlerin tüketimindeki artış gibi beslenmede görülen değişiklikler kilo artışını dolayısıyla vücut yağ kütlesi artışını beraberinde getirmiştir. Hibrit ya da evden çalışan bireylerin sayısındaki artış fiziksel aktivitede düşüşe sebep olmuştur. Bu değişiklikler bireylerde kilo kontrolünü zorlaştırmış ve dolayısıyla estetik görünüm açısından da memnuniyetsizliğe sebep olmuştur.

Yağ kütlesinin artışıyla karakterize obezite her geçen gün artış göstermekte ve birçok kronik rahatsızlığı da tetiklemektedir. Sağlık problemlerine yol açma düzeyine ulaşmadan önce genellikle bireylerde fiziksel görünümde rahatsızlığı getirmiştir. Bunun için diyet yapmak ilk olarak akla gelen olsa da sürdürülmesinin zorluğu ve iradenin büyük rol oynaması bireylerin alternatif arayışlara girmesine sebep olmuştur. Yaşam biçiminde, beslenme ve egzersiz konusunda değişiklik yapmakta zorlanan bireyler alternatif yöntemler ile kilo verme, estetik görünümlerini değiştirme arayışı içine girmişlerdir.

Son dönemde bölgesel incelme üzerine geliştirilmiş birçok cihaz karşımıza çıkmaktadır. Araştırmalarla etkisi kanıtlanmış cihazların diyet tedavisi ile yürütüldüğünde maksimum düzeyde verim sağlandığı görülmektedir. Bölgesel incelme uygulamalarının zaman almaması, acı-ağrı yaşatmaması, kolay ve pratik olmaları yine bireylerin tercihinde etken olmuştur. Yağ hücrelerinin hacminin azalmasına ve cildin sıkılaşmasına destek olan bu cihazlar bireylerde merak uyandırmıştır. Yağ kütlesi kaybı kalori kısıtlı bir diyetin ve fiziksel aktivitenin yarattığı kalori açığının getirisidir.

Egzersiz için vakit bulamayanlar bu açığı daha az zaman alan bu cihazlarla hızlı bir şekilde gidermek istemektedirler. Kasların çalışmasını destekleyen cihazlar kalori açığında bireylere yardımcı olurken sağlıklı beslenme ile vücuttan yağ atılımında kolaylaştırırlar. Radyo dalgalarıyla yağ kaybına yardımcı radyofrekans uygulamaları da literatür ile desteklenmiştir. Burada cihaz seçimi önem kazanmaktadır. Çalışma prensipleri araştırılarak güvenilir cihazlara başvurulmalıdır. Uzman eşliğinde yapılan bölgesel zayıflama seanslarının olumlu sonuçları mevcuttur. Güvenilir cihazlar bölgesel zayıflama, sıkılaşma, toparlanma, hayal edilen vücuda kavuşma anlamında yardımcı olurlar. Ancak bu yöntemlerden yüzde yüz başarılı sonuç almanın yolu sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite artışı ile bunu desteklemektir.
Siz de zayıflama, bölgesel incelme ve cihazlar konusunda Diyetisyen Elif Bozyel’den daha detaylı bilgiye erişmek istiyorsanız telefon numaralarımızdan iletişime geçebilir ya da yüz yüze beslenme danışmanlığı için Göktürk’teki ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.